OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Folie na sklá budov+preferecie

Svetlu-teplu-vzdorné a tepelno-izolačné okenné fólie

 
 V lete v dôsledku intenzivneho slnečného žiarenia preniká cez sklenený povrch do interiéru väčšie množstvo tepla a ostrého slnečného svetla. Naopak, v zime uniká cez sklenený povrch veľké množstvo tepla von, pochádzajúceho z vykurovacích telies, v dôsledku čoho sa neúmerne zvyšujú náklady na vykurovanie.
Fólie zabezpečia pre Vás príjemné svetlo. Filtrované, farebné, prírodzené, chladné svetlo v miestnosti ľahko dosiahnete aplikáciou uvedenej fólie. Chládok v miestnosti určite oceníte najmä v letných horúčavách.
Svetelná ochrana

Aj v klimatizovaných miestnostiach je často neznesiteľné ostré svetlo, prenikajúce cez okno. Vhodným typom okennej fólie je možné regulovať presvitanie slnečného svetla a jeho intenzity. Až 93 % ostrého slnečného svetla dokáže prefiltrovať, kým videteľné filtrované svetlo vytvára estetický vzhľad okien miestnosti.
Ochrana proti vyblednutiu
Medzi najdôležitejší krok pri zlepšení kvality svetla patrí filtrovanie ultrafialového žiarenia, ktoré vplýva aj na vyblednutie farieb nábytku a iných zariadení. Okenné fólie filtrujú 99 % UV-žiarenia, a tak chránia interiér od škodlivých účinkov slnka.

                                                            Tepelná izolácia                                                                   Jednotlivé vrstvy viacvrstvovej fólie zabezpečujú odzrkadlenie tepla od budovy, kým  špeciálna kovoliata, polypropylénová vrstva v zime odráža späť teplo vznikajúce kúrením a klimatizačnou technikou do interiéru asi v 30 %. Táto technika umožňuje neprepúšťať teplo do vnútra,resp. neuniká z interiéru.

                                                      Profesionálne prevedenie
Fólie je možné aplikovať aj na novozabudované okná od hrúbky 3 mm. Správne prevedenie aplikácie fólií zabezpečuje firma Autofólie  BAJUS .Prostredníctvom profesionálneho vyškolenia garantujeme kvalitu.Pri svojej práci nenarúšaME bežný chod firmy, domácnosti a pod. Aplikácia fólie je rýchla, účinná a bez znečistenia okolia.      Ultrasilná ochranná fólia proti vlámaniu           


Bezpečnostná fólia SMC AX   Je číra fólia o sile 0,3mm, vyrobená z niekoľkých vrstiev polyesteru s dvojitou povrchovou úpravou proti poškriabaniu. Táto povrchová úprava zabezpečuje rovnaký spôsob údržby ako u bežného sklam, okrem chemických látok ako sú rozpúšťadlá a pod. a tvrdých ostrých predmetov. Fólia zadržuje 99% škodlivého UV žiarenia. Fólia SMC AX sa dodáva v šírke 1,53 m. Výlohy obchodov, okná a presklené plochy v rodinných domoch, kanceláriách, úradov, bánk, výrobných hál, bytov !balkónov) strešných okien. Všade tam, kde je požadovaná bezpečnosť pre obyvateľov a zabezpečenie vnútorného vybavenia. Kde je požadovaný Atest (napr. Poisťovňami) je nutné použiť výhradne bezpečnostnú fóliu SMC AX. Bezpečnostné fólie SMC AX sa inštaluje vždy z vnútornej strany okna (z interiéru) na sklo minimálne 3 mm silné. Môže sa inštalovať aj na zasklené plochy.  Záruka na fólie Pri odbornej inštalácii je záruka 15 rokov.

 
                                                      Ochrana proti vlámaniu
Vďaka ultratenkej samorozpustnej lepidlovej vrstve sa zabezpečí až 32-násobne vyššia odolnosť proti pretrhnutiu a 6-násobne väčšia teplovzdornosť oproti porovnateľným okenným fóliám. Škody v dôsledku vlámania, vandalizmu sa obmedzia len na výmenu poškodených skiel, keďže interiér nie je vystavený ďalším poškodeniam.
Bezpečnosť

Použitím týchto fólií sa dajú vylúčiť i zranenia a úrazy vznikajúce pri rozbití skla, nakoľko pri rozbití ostáva sklo v celku a bez úlomkov. Fólie chránia pred rozbitím, úderom, výbuchom, vandalizmom alebo živelnými udalosťami, nepriaznivím počasím, pri ktorých by mohlo dôjsť k úrazom.
 
                 

Neviditeľná ochrana
Fólie proti vlámaniu ako aj bezpečnostné sú priesvitné, takže sklenený povrch zostáva nepozmenený. Podľa želania zákazníka je možné využiť špeciálne kombinované, farebné, svetlu-tepluvzdorné fólie.
Ochrana proti terorizmu
Výskumy preukázali, že 90 % úrazov utrpených v dôsledku teroristických útokov sú spôsobené rozstrieštením sklených povrchov a z nich pochádzajúcimi reznými ranami.
Bezpečnostné fólie v značnej miere znižujú dôsledky a finančné náklady vzniknuté pri vlámaní alebo výbuchu, keďže sklo zostáva v celku, neroztriešťuje sa, nevznikajú úlomky, znižuje sa riziko úrazov, vnútorné zariadenie interiéru zostáva zachovalé. Tým spĺňajú požiadavky na ochranu majetku a zdravia.
Fóliu tvoria mikrotenké štruktúry s polyesterovou vrstvou, čím vytvárajú nevideteľný ochranný povrch na vnútornej strane okna. Špeciálny povrch odoláva účinkam výbuchu a vzniknutému tlaku. Náročné kritériá pre kategóriu bezpečnosti boli potvrdené aj v zahraničí.       

 


   Naše práce


       Balkón- zrkadlová fólia

 
                                                                         Dvere - rodiinný dom,zrkadlová fólia